1. Anasayfa
 2. Teknoloji haberleri

2024 yılı ilk çeyreğinin En Çok Satan Telefon Listesi Açıklandı

2024 yılı ilk çeyreğinin En Çok Satan Telefon Listesi Açıklandı
2024 yılı ilk Çeyreğinin En Çok Satanlar Listesi
0

Counterpoint Research, 2024 yılının ilk çeyreğine ait dünyanın en çok satan akıllı telefonları listesi yayınladı. Bu listede yine popüler markalar yer alırken, listede Apple ve Samsung’un beşer koltuğa sahip olduğu görülürken, başka hiçbir marka listeye giremedi.

En çok satan 10 akıllı telefondan yedisinin toptan satış fiyatının 600 $ ve üzerinde olmasıyla beraber üst düzey modellere yönelik eğilim açıkça görülüyor.

2024 yılının ilk çeyreğine ait dünyanın en çok satan akıllı telefonları listesi

Listedeki verilere göre, iPhone 15 Pro Max’in 2024’ün ilk çeyreğinde satış listelerinin başında yer aldığını görüyoruz. Özellikle de Pro Max serisinin Apple’ın geleneksel olarak yavaş seyreden çeyreğinde ilk kez satış liderliğini ele geçirmesi, tüketicilerin daha yüksek fiyatlı akıllı telefonlara olan talebindeki büyümeyi yansıtıyor.

En çok satan ilk on model arasında iPhone 15 serisindeki dört modelin tamamı ve iPhone 14 listede yer alırken, iPhone 15 serisi listenin ilk üçü’nü tamamlıdğını görüyoruz.

Koreli teknoloji devi Samsung’a gelince, Samsung Galaxy S24 serisi de 2024 yılının ilk çeyreğinde en çok satanlar listesinde iyi bir performans gösterdi ve Ultra ve temel versiyonlar ise listede sırasıyla beş ve dokuz numarada yer aldılar.

Yukarıdaki listede bulunan modeller şu an için hala internet haberidir ve resmi bir açıklama beklenmektedir. Daha fazla teknoloji haberi için Teknocap.net En Güncel Haber sitesini takip etmeye devam edin!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir