1. Anasayfa
 2. Teknoloji haberleri

Microsoft, Windows 10’u 2025 Ekim Ayında Sonlandırıyor

Microsoft, Windows 10’u 2025 Ekim Ayında Sonlandırıyor
Windows 11
0

Evet yanlış duymadınız Microsoft Windows 10’u 14/10/2025 tarihinde sonlandıracağını ve artık işletim sistemlerini Windows 11 e yükseltmelerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Windows 10’un ne zaman terk edileceğini açıklığa kavuşturmak için resmi destek sayfasını sessizce güncellemeye aldı. Duyurudan, Microsoft’un Windows 10 desteğini 14 Ekim 2025 tarihinde sonlandıracağı açık şekilde anlaşılıyor. Bu, bu tarihten sonra Windows 10’un artık güvenlik güncelleştirmeleri veya teknik destek almayacağı anlamına geliyor.

Microsoft duyurusunda, gelecek yıl 14 Ekim’den sonra Windows 10 için artık güvenlik güncellemeleri veya teknik destek sağlamayacağını bizlere bildiriyor. Kullanıcıların bilgisayarları tabikide normal şekilde çalışmaya devam edecek, ancak Windows 11’e geçilmesi tavsiye ediliyor. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının en son güvenlik korumalarını ve teknik desteği almaya devam etmelerini sağlamak için mümkün olan en kısa sürede Windows 11’e yükseltmelerini şiddetle tavsiye ediyor.

Yükseltimesin gereken sürüme uygun cihazlar doğrudan Windows 11’e yükseltilebilecek. Fakat, donanımları Windows 11 gereksinimlerini karşılamadığı veya Windows 11 deneyimi hakkında endişeleri olduğu için birçok kullanıcı hala yükseltme yapmış durumda değiller.

Windows 10 desteğinin sona ermesiyle birlikte Microsoft, daha fazla sistem gereksimlri uygun cihazın yükseltmeyi mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilmesi için Windows 11’in kullanıma sunulmasını hızlandırmayı umuyor. Bu, kullanıcılar için güvenlik ve işletim deneyimini iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda Microsoft tarafından sağlanan en son özelliklerden ve güncellemelerden yararlanmaya devam etmelerine olanak tanıyacaktır.

thumbnail
Benzer Yazı
Microsoft, Windows 10 21H2 Enterprise ve Education sürümlerini Sonlandırıyor

Henüz cihazınızı Windows 11’e yükseltme yapmadıysanız, nedeni nedir? Desteklenmeyen donanım, yeni sistem deneyimiyle ilgili şüpheler ya da başka bir şey mi ? var. Her durumda, sistem güvenliğini ve performansını sağlamak ve arttırmak için Microsoft, kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede değerlendirmelerini ve yükseltmelerini kullanıcılara öneriyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir